کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی تهران
وب نوشت گروهی کتابداران دانشگاه علوم پزشکی تهران
آرشیو
موضوعات
مدیر وب نوشت:

عباس میرزایی

موضوعات
موضوعات
کلیه کتابدارانی که با توجه به شرایط مندرج در اساسنامه وب نوشت، تمایل به عضویت در گروه نویسندگان را دارند لطفا تقاضای خود را ارسال نمایند.  
 
اساسنامه وب نوشت
آیین نامه وب نوشت
2 دی 1385
نمایشگاه کتاب

همانطور که می دانید چهارمین نمایشگاه کاربردی دانشگاهی از تاریخ 21/9/1385 لغایت 26/9/1385 در محل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار شد.

این بار هم مثل سایر نمایشگاههای کتاب خستگی کار و خرید به تن ماند.

اولین روز، ساعت 9 صبح، اولین نفر، مقابل باجه پرداخت وجه ایستاده بودم با کلی هیجان از اینکه       می تونیم این بار اولین روز خرید کنیم. لیست کتابهای انتخاب شده که بر اساس کاتالوگ های ارسالی ناشران و همینطور آدرس وب سایت نمایشگاه (www.anjomannasheran.com)  و با تعیین اولویت ها تهیه شده بود  در دست داشتم. وقتی شروع به خواندن کد کتابها کردم ( مثلاً اولویت های اولم ) با تعجب دیدم اکثر کتابها- شاید بالغ بر 50 درصد – به نمایشگاه نرسیده بودند. به ناچار سایر کدها را خواندم و فاکتورها صادر شد. در محوطه نمایشگاه آقای ربانی – مسسئول اجرایی  نمایشگاه - را دیدم و مساله را با ایشان در میان گذاشتم که البته آمار کتابهای نرسیده به نمایشگاه باعث تعجب ایشان نیز شد و با کمی بررسی متوجه شدند که اکثر این کدها مربوط به یک ناشر می شود ( از ذکر نام خودداری می کنم ) بعد از مراجعه ایشان به ناشر مربوطه و البته ادعای ناشر مبنی بر این که محموله کتابهایشان شب گذشته رسیده و ظرف مدت کوتاهی مشکل بر طرف خواهد شد - که البته همینطور هم بود – متاسفانه نوبت من از دست رفته بود و بودجه تخصیصی هم تقریبا به اتمام رسیده بود.

بعد از تحویل کتابها تازه متوجه شدم سال نشر تعدادی از کتابها  با چیزی که در سایت نمایشگاه و کاتالوگ ناشران آمده بود متفاوت است _ البته این مورد نیز بیشتر مربوط به یک ناشر بود - شاید باور نکنید کتاب سال 1986 در سایت نمایشگاه 2006 قید شده بود . شاید بعد از این در انتخاب کتابها ISBN   رو هم باید مطابقت داد ، هر چند که این کار هم مشکل رو حل نمی کنه ، چون اکثر اونها توسط ناشران دیگری غیر از ناشر اول چاپ شده بودند که به تبع دارای ISBN متفاوتی بودند.

بعد از خرید با توصیفاتی که شد، کمی در غرفه ها مشغول بازید بودم که در یکی از آنها چشمم به یکی از منابع مرجع مهم افتاد مطمئن بودم که این کتاب رو در کاتالوگ ها ندیدم  ولی باز هم کاتالوگ همان ناشر را گرفتم و مرور کردم ، درسته، نبود. وقتی از مسئول غرفه سئوال کردم گفتند بله درسته، این مورد اشتباه شده و این کتاب در دسته بندی دیگری - که اصلا مرتبط نبود-  ذکر شده و البته عذرخواهی کردند.

 ولی خوب یک موفقیت هم کسب کردیم و اونم اینکه یکی از کتابهای درسی دانشجویان که جزء منابع اصلی اونهاست و دانشجویان برای خریدش از نمایشگاه سر و دست می شکنند ، خریداری کردیم ، آخه اونم طبق گفته ناشر فقط یک نسخه به نمایشگاه رسیده بود .

به قول معروف : هر دم از این باغ بری می رسد.


موضوعات
استفاده از مطالب وب نوشت با ذکر ماخذ و رعایت حقوق مالکیت معنوی مجاز است

Powered by BlogSky.com
Best Resolution in 1024*768

عناوین آخرین نوشته ها


- وب نوشت خبری - تحلیلی
- تریبونی برای درج آرا و نظرات
- محملی برای انتقال تجارب حرفه ای
- کافه ای مجازی برای گپ و گفتگو
پیرامون موضوعات کتابداری و
اطلاع رسانی
نیزنگاه کنید به:
- انجمن ها:

انجمن کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران
انجمن دانشجویان کتابداری دانشگاه
الزهرا

انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تبریز
انجمن علمی دانشجویان کتابداری و
اطلاع رسانی دانشگاه اهواز

- وب نوشت های گروهی:
وبلاگ گروهی کتابداران ایرانی
وبلاگ گروهی کتابداری پزشکی شهید بهشتی
گروه علوم کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه تهران
گفتگو: وبلاگ انجمن کتابداران ایران
وبلاگ گروهی کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
قاصدک
کتابداران آزاد
وبلاگ کتابداران دانشگاه فردوسی مشهد

وبلاگ گروهی کتابداران مازندران

وبلاگ دانشجویان کتابداری دانشگاه علوم پزشکی ایران

- وب نوشت های شخصی
وبلاگ کتابداری
دانش شناسی
طنز کتابداری
نظریه های کتابداری و اطلاع رسانی

internet Cataloger

فید اخبار فنآوری اطلاعات از جستجوگر وب پارسیک